O nás

 Na začátku byl sen, v tomto případě sen kapelníka, zahrát si opět (po téměř padesáti letech) dixieland. Ale protože v humpoleckých končinách nikdy nic takového neexistovalo, bylo jedinou možností si dixielandový band založit…

Byla to zpočátku práce radostná. Během roku 2012 řady „přípravných výborů“ (v místních restaurantech)…  Pak to ale začalo. Kde sehnat pět opravdu dobrých muzikantů, kteří budou mít navíc čas a hlavně nezbytný zápal pustit se do takové práce, kde je odměnou často „jen“ vlastní potěšení a nějaký ten potlesk diváků?

Dnes již, po více než sedmi letech práce je možno říci, že se věc podařila. Muzikanti, kteří vydrželi, začínají pronikat do krásných nuancí tohoto, na Vysočině dost exotického žánru a dovedou si hru řádně vychutnat.. Píše se rok 2020 a kapela odehrála již kolem 120 vystoupení a získala si i řadu svých obdivovatelů. Většinou jsou to vystoupení v regionu, ale stále častěji i ve vzdálenějších místech. Např. koncerty v Jazz klubu Horáckého divadla v Jihlavě, již dvakrát účast na celostátním dixielandovém festivalu v Dobřichovicích u Prahy, ale i poslední dobou již každoroční koncerty na naší přední jazzové scéně v JazzDocku Praha. Dále třeba účast na XXIX Jazzovém festivalu tradičního jazzu v Jazzové zahradě Na Staré štaci u Neratovic, na 18. ročníku festivalu Jazzové lázně na Mariánsko lázeňské kolonádě, na IV. Mezinárodním dixielandovém festivalu Plzeň,  XVII.  SWINGOVÝ FESTIVAL POLNÁ 2019 atd.  Rádi si užíváme i již každoročních vystoupení kapely na srazech autoveteránů, letních koncertech na náměstích měst a dalších příležitostech…

Snažíme se zaměřit na modernější tzv. Anglickou dixielandovou školu, vznikající především v Anglických souborech 50. – 60. let minulého století, které přiblížily skomírající dixieland široké veřejnosti (revivalismus). Mezi nejvýznamnější orchestry této školy se řadí orchestry Chris Barbera,  Acker Bilka,  Kenny Balla a další.

Naší snahou je dělat muziku, která fanoušky tohoto žánru osloví, přinese jim radost a potěšení ale hlavně bude společně pro nás všechny tím opravdovým hudebním sanatoriem.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.