O nás

 Na začátku byl sen, v tomto případě sen kapelníka, zahrát si opět (po téměř padesáti letech) dixieland. Ale protože v humpoleckých končinách nikdy nic takového neexistovalo, bylo jedinou možností si dixielandový band založit…

Byla to zpočátku práce radostná. Během roku 2012 řady „přípravných výborů“ (v místních restaurantech)…  Pak to ale začalo. Kde sehnat pět dobrých muzikantů, kteří budou mít navíc čas a hlavně nezbytný zápal pustit se do takové práce, kde je odměnou „jen“ vlastní potěšení a občas i nějaký ten potlesk diváků?

Dnes již, po více než šesti letech práce, je možno říci, že se věc podařila. Muzikanti začínají pronikat do krásných nuancí tohoto, na Vysočině dost exotického žánru. Píše se rok 2019 a kapela veřejně vystupuje-odehrála již několik desítek vystoupení a získala si i řadu svých obdivovatelů. Většinou jsou to vystoupení v regionu, ale i ve vzdálenějších místech. Mezi nejvýznamnější patří např. koncerty v Jazz klubu Horáckého divadla v Jihlavě, nebo účast na celostátním dixielandovém festivalu v Dobřichovicích u Prahy, ale i už 3 x hra v JazzDocku Praha či na XXIX Jazzovém festivalu tradičního jazzu v Jazzové zahradě Na Staré štaci u Neratovic, dále účast na 18.ročníku festivalu Jazzové lázně na Mariánsko lázeňské kolonádě a máme už i další zajímavá pozvání na letošek... Rádi si užíváme i již každoročních vystoupení kapely na srazech autoveteránů..

Snažíme se zaměřit na modernější tzv. Anglickou dixielandovou školu, vznikající především v Anglických souborech 50. – 60. let minulého století, které přiblížily skomírající dixieland široké veřejnosti (revivalismus). Mezi nejvýznamnější orchestry této školy se řadí orchestry Chris Barbera,  Acker Bilka,  Kenny Balla a další.

Naší snahou je dělat muziku, která fanoušky tohoto žánru osloví, přinese jim radost a potěšení ale hlavně bude společně pro nás všechny tím opravdovým hudebním sanatoriem.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.